Cumartesi, Şubat 29, 2020
Kredi Kartı

Nakit Avans Nedir, Nakit Avans Faiz Oranları

Person insert card to automated teller machine. Cashing non-cash money by individual

Nakit Avans Nedir, Nakit Avans Faiz Oranları

Nakit avans işlemi kredi kartı üzerinden yapılan bir işlemdir. Çekilecek tutar sizin kredi kartı limitinize bağlı olarak gerçekleşir. Eğer kredi notunuz da düşükse banka çok fazla çekim yapmanıza izin vermeyecektir. Çekilen nakit avansın ödemesi kredi kartı ekstrenize yansır. İster

  • Taksitli olarak ister
  • Nakit olarak çekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Faiz ücretleri genellikle her bankada ayrıdır. Bazı bankalar maaş müşterilerine çok daha uyguna seçenekler sunmaktadır. Hangi bankadan yararlanmak istiyorsanız o banka ile görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Taksitli Nakit Avans

Bankalar nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanız için sizlere kredi kartları üzerinden nakit avans çekme işlemi sunar. Bunun için çalıştığınız bir bankanın kredi kartını kullanabilirsiniz. Kredi kartı limitinize göre taksitli avans çekilmesine izin verir. Taksitli avans da taksit sayısı 9 ay ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle bankalardan nakit avans çekimi sırasında taksitinize göre faiz ekleneceğini de unutmamak gerekir. Taksitli avans genellikle ödemeler de sizi hafifletmektedir. Taksitli avans çekimleriniz de her ne kadar faiz ödemesi yapılsa da geri ödeme açısından peşine göre daha fazla tercih edilmektedir.

Faiz Belirleme

Kredi ve nakit avans işlemleriniz de faizler genellikle vadeye göre değişiklik gösterse de her 3 ay da bir merkez bankasının açıklaması üzerine faizler de değişiklik olabiliyor. Ancak küçük tutar çekme işlemi yapılacaksa eğer yine vadeye göre de faiz yemiş oluyorsunuz. Bu nedenle sadece fazla nakit avans çekeceğiniz zaman uzun vadeli yapmanız da fayda var. Nakit avans faizleri genellikle kredi faizlerinin de daha üstündedir. Banka nakit avans da kullanım ücreti de almaktadır. Parayı bir sonraki günde yatırsanız yine de bankanın size uyguladığı faiz oranlarından yararlanmış oluyorsunuz.

Birçok bankanın nakit avans hesabı bulunur. Ancak hesabınız varsa o banka da nakit avanstan yararlanabilirsiniz. Ancak bura da önemli olan çektiğiniz nakit avansı ne zaman yatıracağınızdır. Her gün için banka size faiz işletir. Eğer nakit avansı uzun vadeli olarak ödeyecekseniz bu durumda kredi çekmek daha mantıklı olacaktır. Çünkü kredi faizleri nakit avansa göre daha düşüktür.

Nakit Avans Çekme İşlemi

Nakit avans işlemi kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için birçok insan tarafından kullanılır. İnternet bankacılığına girerek kısa sürede işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ancak nakit avans çekerken dikkat etmeniz gereken faiz ve vade oranlarıdır. Vade oranı ne kadar yüksek olursa faiz oranlarında da artış olacaktır. Nakit avans sayesinde hesaplarınıza para olmasa bile kredi kartı e hesabınızdan rahatlıkla nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için kredili mevduat hesapları ve kredi kartı kullanılmalıdır. Çekilen tutara göre günlük faiz uygulaması işlenir. Nakit avansı çekebilmek için kredi kartınızın kullanılabilir limitini öğrenmelisiniz. Kredi kartından nakit avans çekmek için ve faiz oranlarının karşılanması için yeterli bakiyenin olması gerekir. Bu işlem için ATM ve internet bankacılığını kullanmak yeterlidir. Nakit avans çekme işlemi 7/24 boyunca yapılan bir işlemdir. Nakit avans işlemini tamamladıktan sonra hesabınıza para geçmiş olur. Banka şubelerinden çekme işlemini gerçekleştirmek için ise kimliğinizle birlikte gitmeniz yeterlidir. Ancak çok acil paraya ihtiyacınız olmadan nakit avans çekme işlemi yapmayın. Çünkü banka üzerinde faiz eklediği için bu durum sizi olumsuz yönde etkiler. Genellikle çok acil ve yüksek meblağaya ihtiyacınız varsa eğer nakit avans çekmeniz daha sağlıklı olacaktır. Nakit Avans Nedir, Nakit Avans Faiz Oranları konusunda bilgi almanız da fayda var.

 

 

faruk erdemir

Bir cevap yazın