Cumartesi, Şubat 29, 2020
Kredi Kampanyaları

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi, banka müşterilerinin farklı kurumlara olan borçlarının bir araya getirilmesi, borç ödemelerinin aksamaması ve kişilerin tüm borçlarını tek bir banka üzerinden ödemesini sağlamaktadır. Piyasalarda uzun zamandır geçerli olan bu kredi türü, bazı kişiler tarafından borç transferi olarak da bilinmektedir.

Bankalara giderek bu kredi ürününden faydalandığınız anda, banka çalışanları adınıza kayıtlı banka borçlarını tespit edecek ve ortaya çıkan toplam borç tutarınca da kredi başvurunuzu yapacaktır. Borç kapatma kredisi veren bankalara geçmeden önce, bu kredileri herhangi bir hesabınıza alamayacak ya da elden teslim edilmeyeceğini bilmenizde fayda görmekteyiz. Çünkü, kredi başvurunuz onaylandığı taktirde, bankalar tüm borçlarınızı sizin adınıza ödeyecektir.

Dağınık halde bulunan borçlarını ödemekte zorlanan bireyler için oldukça önemli olan bu kredi, farklı faiz oranları ile sunulmaktadır. Borç kapatma kredisi veren bankalar ve faiz oranları ise şu şekildedir.

  • Burgan Bank: Borçlarını transfer etmek isteyen kişilere, 48 aya kadar vade imkanı ve düşük faiz oranları sunan Burgan Bank, vade sürelerinde en düşük zamanı ise 12 ay olarak belirlemiştir. Bu doğrultuda, Burgan Bank noktalarına giderek %1,51 faiz oranı ile 48 aya kadar borç kapatma kredisi alınabilmektedir.
  • Diğer tüm bankalarda olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödeyerek, tek bir borcunuzun olmasını sağlayan diğer bir banka Şeker Bank’tır. Şuan Şeker Bank şubelerine gidilerek başvuru yapıldığı zaman 100 bin liraya kadar %1,48 faiz oranı ve 36 ay vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
  • Borç kapatma kredisi veren bankalardan bir diğeri ve en iyi faiz oranını sunan banka ise QNB Finansbank’tır. QNB Finansbank şubelerine giderek başvuru yapıldığı zaman, 48 aya kadar vade seçenekleri ve %1,20 faiz oranı sizlere sunulacaktır.

Görüldüğü üzere, birbirinden uygun koşullar ile borç kapatma kredisi farklı bankalardan alınabilmektedir. Alınan bu kredi ile birlikte, taşıt kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı ya da esnek hesap ve ek hesap gibi borçlarınızı kapatabilecek, farklı ödeme tarihleri ile de sıkıntılı günler geçirmeyeceksiniz. Bunun dışındaki borçlarınız için ise, ne yazık ki borç kapatma kredisi alamayacaksınız.

faruk erdemir

Bir cevap yazın