Cumartesi, Şubat 29, 2020
Kredi haberleri

Akbank Direkt Kredi Nasıl Alınır?

Birçok banka, müşterileri için hem şubeye gelme zorunluluğunu kaldırıp hem de herhangi bir kefil talep etmeden ihtiyaç kredisi sunmaya devam etmektedir. Bunlardan birisi olan Akbank, kullanıcılarının mobil bankacılık uygulamasını indirmelerinin ardından bu hizmetten faydalanmalarını sağlamaktadır. Akbank Direkt Kredi olarak reklam çalışmaları yapılan bu krediden nasıl faydalanacağınız, banka müşterisi olmayan kişilerin başvuru yapıp yapamayacağı ya da hangi tutarlar ile şubeye gitmeden kredi çekilebileceğini merak ediyorsanız, yazımızın devamında tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Öncelikle bilinmelidir ki, Akbank Direkt Kredi, yalnızca Akbank müşterisi olan ve Akbank mobil bankacılık uygulamasını kullanabilen kişiler için sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, yapılan son düzenlemeler ile birlikte, banka müşterilerinin internet bankacılığına giriş yaparak, kredi başvurusunda bulunmalarının da önü açılmıştır. Eğer, aniden beliren bir ihtiyacınız için nakit ihtiyacınız ortaya çıkmışsa ve bununla birlikte Akbank müşterisiyseniz, hemen başvuru yapabilirsiniz.

Akbank, müşterilerine sunmuş olduğu bu kredide, belirli sınırlandırmalar ortaya çıkarmıştır. Buna göre, şubeye gitmeden kredi almak isteyen bireyler, Akbank mobil uygulamasından ya da internet bankacılığı yardımı ile başvuru yaptıkları zaman, 10 bin liraya kadar olan ihtiyaçları için kredi alabilmektedir. Eğer, yapılan kredi başvurusu olumlu sonuçlanırsa, birkaç dakika içerisinde onaylanan tutar, kişiler Akbank’ta bulunan vadesiz mevduat hesabına yansıtılacaktır. Böylelikle, sizler de ihtiyaçlarınız için daha fazla beklemek zorunda kalmayacak, doğrudan harcamalarınızı ya da ödemelerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Akbank Direkt Kredi için aranan temel kriterler ise şu şekildedir. Öncelikle her başvuru yapacak bireyde olduğu gibi 18 yaşını doldurmuş olmalısınız. Eğer, bu şartı tamamlıyorsanız, geçmiş dönemlerde de bankanıza beyan ettiğiniz bir gelir belgeniz bulunuyorsa, kredi notunuzda ya da kredi sicilinizde de kötü bir imaj barındırmıyorsanız, kredi başvurunuza olumlu bir sonuç alabileceğinizi söyleyebiliriz. İnternet üzerinden başvuru kanalının da aktif hale getirilmesi ile birlikte, Akbank müşterisi olmayan birçok kişi de başvuru yapmış durumdadır. Eğer, Akbank müşterisi değilseniz ve yaptığınız kredi başvurusu olumlu sonuçlanmışsa, yanınıza kimliğiniz ve gelir belgenizi alarak, size en yakın olan Akbank şubesine gidebilirsiniz. Ardından gereken formlar doldurulup imzalar atıldığında, kredinizi alabileceksiniz.

faruk erdemir

Bir cevap yazın